• recepce@hotelabacie.cz
  • +420 556 770 711
  • Česky
  • English

Nový Jičín a okolí

Výhodná poloha Wellness Hotelu Abácie z něj dělá ideální výchozí bod pro výlety do přírody, za historií i kulturou. Podbeskydská pahorkatina, v níž Nový Jičín leží, je oblíbeným cílem turistů z celé Evropy.

Nový Jičín se proslavil jako město klobouků, ovšem není to jen výroba tradičních pokrývek hlavy, co celoročně láká domácí i zahraniční hosty. Malebná krajina Regionu Novojičínska disponuje také vysokým počtem památek a sportovních areálů.

V samotném Novém Jičíně je možné navštívit nebo si prohlédnout například Žerotínský zámek (sídlo Muzea Novojičínska), unikátní čtvercové náměstí s měšťanskými domy, sochu a kašnu sv. Mikuláše, morový sloup z počátku 18. století nebo chám Nanebevzetí Panny Marie. Kulturně založení návštěvníci ocení repertoár Beskydského divadla, sportovci pak možnost zahrát si golf či discgolf, využít služeb krytého a venkovního bazénu, koňského ranče, lezecké stěny, lyžařského areálu, zimního stadionu nebo tenisového klubu.

Okolí Nového Jičína je protkáno turistickými i cykloturistickými trasami a naučnými stezkami. Za pozornost stojí blízký Zámek Kunín, městečko se slavnou Trúbou Štramberk, muzeum automobilky Tatra v Kopřivnici, jeden z nejmohutnějších moravských hradů Hukvaldy i významné turistické středisko Pustevny s blízkým Radhoštěm.

Hosté Wellness Hotelu Abácie rádi vyrážejí také do Kojetína, Opavy, Příbora, Teplic nad Bečvou a Valašského Meziříčí.

Jako zážitek vidět Nový Jičín a okoli z ptačí perspektivy doporučujeme využít vyhlídkové lety vrtulníkem od HELIFLYCZ. Více informací WWW.HELIFLYCZ.CZ 

 

rezervujte pokoj nebo službu // volejte +420 556 770 711
další kontakty