• recepce@hotelabacie.cz
  • +420 556 770 711
  • Česky
  • English

Vinný lístek

BÍLÁ A RŮŽOVÁ VÍNA

Muškát Moravský BALGOVO MALÉ VINAŘSTVÍ, TVRDONICE
Pozdní sběr, suché
Barva tohoto  vína je zelenkavě žlutá,  vůně jemně kořeněná, s tóny nazrálého pomeranče, který  je výrazný rovněž v chuti.
350 Kč
Chardonnay BALGOVO MALÉ VINAŘSTVÍ, TVRDONICE
Pozdní sběr, suché
Ve vůni dominuje citrusové ovoce, ale i připečené hrozny až hrozinky s medově kořenitým podtónem. Chuť je velmi bohatá, obsažná, má vyvážený cukr s kyselinkou a dochuť po medové plástvi.
340 Kč
Tramín Červený BALGOVO MALÉ VINAŘSTVÍ, TVRDONICE
Výběr z hroznů, polosuché
Víno zlatožluté barvy. Vůně je bohatá, omamující s tóny čajové růže, skořice a květů pomeranče. Typické aroma i chuť jsou podpořeny harmonií mezi cukrem a kyselinkou. Chuť je podbarvena sladce medovými tóny rozinek.
390 Kč
Pálava VINAŘSTVÍ VINICE HNANICE
Pozdní sběr, polosladké
Nádherný buket přezrálých hroznů spolu s několika gramy zbytkového cukru dodávají vínu jemnost a eleganci.
380 Kč
Sylvánské Zelené VINAŘSTVÍ GOTBERG
Pozdní sběr, suché
Víno má žlutozelenou barvu, vůni jemně kořenitou po zavadajících bylinách na posečené louce, ale i s tóny žlutého ovoce. V ústech velmi výrazné, mimořádně extraktivní, olejovité, ovocné i minerální, příjemně svěží.
400 Kč
Merlot rosé VINAŘSTVÍ STARÁ VINICE, POPICE
Pozdní sběr, polosuché
Kabinetní víno velmi harmonické a vyvážené chuti. Objevíte zde svěžest a aroma lesního ovoce, převážně malin a lesních jahod s příjemnou kyselinkou. Doporučujeme k salátům, grilovaným specialitám, především k rybám a kuřecímu masu.
330 Kč
Pinot Grigio ITÁLIE, CANTINA TRAMÍN
Suché
Alpské svěží víno světle žluté barvy, svěží vůně hrušek a broskví a květů. Víno, které dokážete spárovat s téměř každým pokrmem, ale nejvíce se hodí k houbovým pokrmům, rybám či mořským plodům, doporučujeme i jako aperitiv.
470 Kč
Riesling Weingut Hebenstreit RAKOUSKO
Rezer Land – Weinviertel, suché
Světle žlutá barva. Ve vůni broskve, banány a maracuja. Perfektně vyvážený ryzlink s elegantními minerálními tóny.
400 Kč

 

ČERVENÁ VÍNA

 

Merlot VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE
Pozdní sběr, suché
Víno je velmi vyrovnané, lahodné a určitě osloví náročné konzumenty a též znalce. Ve vůni se objevují tóny černého rybízu a černých třešní. Doporučujeme k srnčímu a jelenímu ragú.
380 Kč
André ŠSV VELKÉ PAVLOVICE
Pozdní sběr, suché
Víno tmavě rubínové barvy s fialovými podtóny vytváří velmi výrazný buket s vůní rozinek, višní a švestek. Doporučujeme podávat k uzeným masům a pečené kachně.
360 Kč
Chianti Classico DOCG Castello di Querceto
Pozdní sběr, suché

Castello di Querceto (překlad hrad v dubovém lese) je vinařství které se nachází v toskánské oblasti Chianti v Greve in Chianti které leží mezi Florencií a Sienou.Chianti – je směs odrůd Sangiovese, Canaiolo a Trebbiano.Víno má světle rubínovou barvu, svěží vůně s nádechem zralého ovoce, střední tělo, mísrná tříslovina.Víno se hodí k červeným masům, zvěřině apod.

360 Kč
Chateau Tour Prignac Bordaux Medoc  FRANCIE

Víno má překrásnou tmavou barvu, intenzivní vůni třešní a peckovitého ovoce, ušlechtilou a hedvábnou chuť. Aroma lehce zvýrazňující dřevo, ostružiny, borůvky, višně, švestky, ale i tabák a kůži.

700 Kč
Malbec Ramanegra Casarena ARGENTINA

Úžasná, intenzivní, jasná, fialkově – červená barva. Ve vůni se projevují zralé švestky, lesní plody a květy fialek, podbarvené tóny vanilky, skořice a tabáku, které toto víno získalo zráním v dubových sudech.

470 Kč
 
 
 

ŠUMIVÁ VÍNA

Muškát Moravský Frizzante VINAŘSTVÍ SEDLÁK, VELKÉ BÍLOVICE
Jemně perlivé víno, polosuché
360 Kč
Prosecco Sorelle Bronca VENETO (BENÁTSKO)

Šumivé víno, brut

Sorelle Bronca v překladu znamená sestry Broncovi, jedná se o malé rodinné vinařství dvou sester ve Valdobbiadene v regionu Veneto (Benátsko). Celková produkce cca 500tis lahví. Vinařství produkuje vína nadstandartní kvality a každoročně sbírá nejvyšší ocenění všech kritiků. Jedná se o 100% hrozny Glera, Elegantní šumivé víno s velmi jemným perlením, svěží s ovocnými tóny, brilantní slaměné žluté barvy. Chuť je suchá, jemná, lehce měkká, příjemná a harmonická na patře.

460 Kč
Veuve Ambal Brut Blanc de Blancs

Crémant de Bourgogne FRANCIE
Neznámé mezi šumivými víny. V chuti jsou patrné citrusové tóny. Vhodná kombinace se sýry a saláty.

670 Kč

 

rezervujte pokoj nebo službu // volejte +420 556 770 711
další kontakty